Eko Etiket

Merkez Mahallesi Gençosman Caddesi No: 11/D - Güngören / İstanbul

+90 (212) 702 22 10 Mesaj Yol

FOTO GALERİ
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Firma AdıEko Etiket
Telefon+90 (212) 702 22 10
AdresMerkez Mahallesi Gençosman Caddesi No: 11/D - Güngören / İstanbul
SektörBelgelendirme Hizmetleri,
YetkiliHavva SARIAYDIN
Yetkili Tel+90 (532) 496 01 42
Faks+90 (212) 909 21 10
E-mailinfo@ekoetiket.com
Webhttp://www.ekoetiket.com
Çalışma Saatleri08:30 - 19:30
VCART İndirVcart Telefona İndir
Kayıt TipiGold
HAKKINDA

Eko etiketler, ürünlerin üretim ve kullanım aşamalarında diğer ürünlere kıyasla çevreye daha az zarar verdiği düşünüldüğü takdirde ürünlere eklenen etiketlerdir.

Ekolojik sertifika, endüstriyel ürünlerde ve tarımsal ürünlerde tüm aşamalarında insana ve eko sisteme zararlı hiçbir kimyasal girdi, katkı maddesi ve yöntem kullanılmadan üretilen kontrollü ve sertifikalı ürünlerdir.

ECOmark tarafından “Ekolojik” ürün programı esasları ve uygulanmasına ilişkin yönetmelik çıkarılmıştır. Bu yönetmeliğin çıkarılma amacı, ekolojik ürünler, ekosistemin korunması organik tarımsal faaliyetlerin yürütülmesi, doğal üretimin ve pazarlamanın düzenlenmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması ve ekolojik dengenin korunmasına yönelik esasları belirlemektir.

Ekolojik tekstil, kimya, maden sektörü ve temizlik deterjanları, kozmetik ürünleri gibi sertifikasyon kuruluşu olan ECOmark ekolojik sertifikası olmayan ürünlerden kaçınınız.

Dünyayı koruma çabalarının bir sonucu olarak Avrupa Birliği ülkelerinde kabul gören çok sayıda ekolojik ürün etiketleri tasarlanmıştır.

Çevre etiketleri sistemlerinde genelde iki temel yaklaşım vardır. Bunlardan üretim sistemlerini esas alan etiketlerde, öncelikle çevreye uyumlu üretim yapılması değerlendirilir ama aynı zamanda ürün de değerlendirilmektedir.

1992 yılında Avrupa Birliği tarafından uygulamaya konulan Eko-Etiket sistemi ile ülkemizde kuruluşumuz tarafından geliştirilen Ekomark© Standardı da bu yönde bir yaklaşım sergilemektedir.

Çevre etiketleri sisteminde amaçlanan, tüketicilerin sağlıklı ürün almasını sağlamak ve dünyanın ekolojik dengesini korumaktır. Ekomark© Etiketi işte bu amaca hizmet etmektedir.

ECOmark uluslararası standardizasyon kuruluşlarının yayımladığı harmonize standardların ekolojik ürün belgelendirme programı kapsamında oluşturulmuş eko sertifikasyon kuruluşudur. EKO belgesi konusunda ECOmark ile çalışabilirsiniz.

SAYFAYI PAYLAŞ
FİRMAYA YORUM YAP
HARİTA KONUMU
Eko Etiket - Konum
İSTATİSTLİK
Eko Etiket isimli firma size 000 km uzaklıktadır. Bu güne kadar 900 defa ziyaret edilmiştir.
FİRMA VİDEO
İLGİLİ KATEGORİLER
BEĞEN - TAKİP ET